Strona główna | Mapa serwisu
Kontakt | Mapa gminy |
 
Przetargi
Zakład Wodociągów
i Kanalizacji
Przedsiębiorczość
Szkolenia
Samorząd i Administracja | Prawo Miejscowe | Informacje Praktyczne
Gmina Michałowice
Załatw Sprawę
Giełda Nieruchomości
Turystyka
Edukacja i Kultura
Zdrowie i Pomoc Społeczna

 
 

Przedsiębiorczość / Przedsiębiorcy, a prawo budowlane.

PRZEDSIĘBIORCY A PRAWO BUDOWLANE

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego informuje, że przed zgłoszeniem działalności gospodarczej przedsiębiorca powinien załatwić formalności związane z Prawem budowlanym.

Samowolna zmiana sposobu użytkowania obiektów budowlanych przez osoby podejmujące działalność gospodarczą w danym obiekcie grozi postępowaniem w nadzorze budowlanym i nałożeniem wysokiej kary legalizacji z tego tytułu.

Przed przystąpieniem do prowadzenia działalności gospodarczej w obiekcie, który uprzednio był użytkowany w inny sposób należy zgłosić zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego w Wydziale Architektury, Budownictwa, Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego.
Jeżeli zmiana sposobu użytkowania nie wiąże się z koniecznością wykonania w obiekcie robót budowlanych wymagających decyzji o pozwoleniu na budowę, zmiana sposobu użytkowania może nastąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia, właściwy organ nie wniesie sprzeciwu w drodze decyzji.

Zmiana sposobu użytkowania dotyczy przede wszystkim dostosowania obiektu do użytku publicznego.

Informację można uzyskać w: Wydziale Architektury, Budownictwa, Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego, Węgrzce 546 tel. 259-34-27, 259-34-29 . Dodatkowe informacje na stronie internetowej Starostwa - www.powiat.krakow.pl.

« wstecz

Copyright by Gmina Michałowice   projektowanie OPCOM.pl